Treść artykułu

Akcja „Zima w Mieście 2019” także w Centrum Pieniądza NBP

22 Styczeń 2019

Brak tytułu

Brak krótkiego opisu

W czasie tegorocznych ferii zimowych Centrum Pieniądza NBP ponownie włączy się w akcjęZima w Mieście”. Ze specjalnej oferty mogą skorzystać rodziny z dziećmi i zwiedzający indywidualnie.

Oferta zimowa obowiązuje od 29 stycznia do 8 lutego br. Jedną z nowości są adudioprzewodniki, umożliwiające samodzielne zwiedzanie ekspozycji. Audioprzewodniki zawierają ścieżkę ogólną oraz dla rodzin z dziećmi.

Oferta dla rodzin

Zwiedzanie interaktywne z wykorzystaniem map

Proponujemy dwie trasy zwiedzania:

  1. Skarby Centrum Pieniądza NBP
  2. Wiem! Młodzi eksperci w Centrum Pieniądza NBP

Zwiedzanie rodzinne z wykorzystaniem audioprzewodników

Ścieżka zwiedzania dla rodzin z dziećmi jest tak przygotowana, by oprowadzając po wystawie, budować opowieść zrozumiałą także dla najmłodszych członków rodziny. Wędrując przez kolejne sale zwiedzający poznają historię pieniądza, oglądają ciekawe eksponaty oraz poznają ludzi, którzy są związani z pieniądzem poprzez pracę lub pasję.

Oferta dla zwiedzających indywidualnie i dla rodzin

Gra edukacyjna

Pojedynczemu zespołowi gra zajmuje maksymalnie godzinę. Zadaniem graczy jest zdobycie jak największej liczby punktów, poprzez wypełnianie różnych zadań. Gra wymaga poruszania się po ekspozycji Centrum Pieniądza NBP.

Zespół ma do wykonania 21 zadań z arkusza oraz 5 zadań u agentów. Na arkuszu zadań są zaznaczone miejsca, w których znajdują się agenci. Miejsce oznaczone numerem 1 wskazuje punkt, w którym należy rozpocząć grę. Zabawa kończy się przy wyjściu, gdzie znajduje się plansza, na której trzeba sprawdzić odpowiedzi do zadań wskazanych w arkuszach i przez agentów. Gracze samodzielnie sprawdzają swoje punkty, przyznają sobie gwiazdki zgodnie z instrukcją i odbierają nagrodę.

Terminy rozgrywek: 2 i 3 luty 2019 r.

Obowiązują zapisy telefoniczne: 22 185 25 25

Zapraszamy!

Centrum Pieniądza NBP