Lato w Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka

21 czerwiec

Lato w Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka

Lato w Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka

Już za kilka dni rusza kolejna edycja stołecznego programu „Lato w mieście" – w tym roku po raz pierwszy z udziałem Centrum Pieniądza NBP!
Zapraszamy dzieci i młodzież z klas 1-6 na warsztaty prowadzone przez naszych animatorów. Zajęcia odbywają się przez całe wakacje, od 5 lipca do 26 sierpnia, we wtorki, środy, czwartki i piątki, w siedzibie CP NBP w Warszawie przy ul. Świętokrzyskiej 11/21.

Zapisy dla grup prowadzimy pod numerem telefonu (22) 185 25 25, od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00-15.00.

Grupy mogą liczyć maksymalnie 20 osób.

Wstęp do Centrum i udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny!

Zajęcia edukacyjne w CP NBP w ramach „Lata w mieście"

* O godzinie 10.15 i 10.45 zapraszamy klasy 1-3 i/lub 4-6 na zajęcia na ekspozycji pt.
Był sobie pieniądz…
Uczestnicy zajęć zwiedzą wybrane sale Centrum Pieniądza NBP. Dowiedzą się skąd wzięły się pieniądze i kto pierwszy wpadł na pomysł, żeby płacić banknotami, a także dlaczego pieniądze najlepiej trzymać w banku. Zajęcia zakończą się wizytą w Skarbcu.

* O godzinie 11.00 zapraszamy klasy 1-3 i 4-6 na warsztaty w sali edukacyjnej CP NBP

Pieniądzem może być wszystko!
Jak płacono zanim wynaleziono monety? Czy skóry, muszle i ziarna kakao mogą być pieniędzmi? Uczestnicy zajęć zamienią się w badaczy rozpoznających płacidła. Na wielkiej mapie świata odnajdywać będą kontynenty, na których używano różnych płacideł.

Twórca i produkcja pieniądza.
Pieniądze po prostu są. Sięgamy po nie do portfela i nie zastanawiamy się, skąd się biorą, ani jak się je robi. A przecież to dzieła sztuki i zaawansowane technologicznie projekty, bardzo dobrze zabezpieczone przed fałszowaniem. Uczestnicy zajęć poznają proces produkcji pieniędzy, a także wcielą się w projektanta banknotów.

Sprawdzam! Laboratorium autentyczności.
Podrabianie pieniędzy to przestępstwo! Niestety, fałszerstwa się zdarzają. Dlatego warto wiedzieć, jak zabezpiecza się banknoty i w jaki sposób można odróżnić pieniądz prawdziwy od fałszywego. Uczestnicy zajęć nauczą się jak odnaleźć zabezpieczenia banknotów, zarówno te widoczne gołym okiem, jak i te wymagające użycia lamp UV.

Zapraszamy serdecznie!