Treść artykułu

Lato w mieście 2019 w CP NBP

28 Maj 2019

Brak tytułu

Brak krótkiego opisu

Centrum Pieniądza NBP po raz kolejny włącza się do akcji „Lato w mieście” i zaprasza na bezpłatne zajęcia przeznaczone dla zorganizowanych grup uczniów ze szkół podstawowych.

Tegoroczna edycja akcji rozpocznie się 9 lipca i potrwa do 30 sierpnia 2019 r., natomiast rezerwacje na zajęcia w CP NBP będą przyjmowane od 3 czerwca.

Na tropach złotego

Zajęcia przygotowane w związku z setną  rocznicą ustanowienia nazwy „złoty” dla waluty Rzeczypospolitej Polskiej.

100 lat temu polski złoty stał się oficjalną walutą niepodległej Polski. Był to czytelny symbol suwerenności oraz gospodarczej niezależności państwa. Z okazji jubileuszu złotego przygotowaliśmy zajęcia, w czasie których uczestnicy poznają dzieje narodowej waluty. Prowadzone w formie zabawy spotkanie edukacyjne będzie podróżą w czasie, pozwalającą podążać śladami polskiej waluty od momentu jej narodzin do dzisiaj.
Rozwiązując rebusy i intrygujące zagadki, uczestnicy odkryją, że pieniądze od zawsze towarzyszyły historii naszego kraju. Dowiedzą się, jakie monety wybijali polscy królowie przed wiekami oraz kto jest autorem banknotów złotowych, które są w obiegu obecnie.

Informacje organizacyjne

Zajęcia prowadzimy od wtorku do piątku w  godz. 10.00 – 12.30.

Rezerwacja zajęć od 3 czerwca pod numerem telefonu 22 185 25 25; w poniedziałki, środy i piątki w godz. 10.30-15.30 oraz we wtorki i czwartki w godzinach 13.00-15.30.

Uwaga:

  • grupa może liczyć maksymalnie 25 osób
  • od jednej placówki przyjmujemy maksymalnie 4 zgłoszenia

Bardzo prosimy, aby każda grupa zgłaszała się do Recepcji CP NBP o godzinie rozpoczęcia  zarezerwowanych zajęć; nie mamy możliwości rozpoczynania zajęć przed wyznaczoną godziną.

Centrum Pieniądza NBP jest dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.