NBP na XX Festiwalu Nauki w Jabłonnie

22 wrzesień

NBP na XX Festiwalu Nauki w Jabłonnie

NBP na XX Festiwalu Nauki w Jabłonnie

W jaki sposób NBP dba o wartość pieniądza? Kto stoi na straży złotego? Jakie tajemnice skrywają nasze banknoty? Czy zabezpieczenia zawsze wyglądały tak, jak dziś? Tego i wiele więcej będzie się można dowiedzieć na stoiskach Narodowego Banku Polskiego podczas XX Festiwalu Nauki w Jabłonnie, na który 24 i 25 września zaprasza PAN. Pokazy, wykłady i warsztaty odbywać się będą pod hasłem „Sapere aude”, czyli „Odważ się być mądrym”.

Narodowy Bank Polski weźmie udział w Festiwalu Nauki już po raz szósty. W festiwalu uczestniczyć będzie kilkadziesiąt instytucji, w tym instytuty Państwowej Akademii Nauk, uczelnie, muzea, a nawet Centrum Badań Kosmicznych.

Hasło tegorocznej ekspozycji NBP to „Bezpieczny złoty”. Odwiedzający nasze stoiska będą mogli zapoznać się z wystawą dotyczącą zabezpieczeń banknotów oraz wziąć udział w warsztatach z rozpoznawania autentyczności polskich znaków pieniężnych. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. Do zobaczenia będzie bankowóz oraz strój konwojenta, a w trakcie zajęć z pracownikami Centrum Pieniądza NBP dzieci zaprojektują własne, dobrze zabezpieczone banknoty. Wszystkich śmiałków zapraszamy też do zmierzenia się z otwarciem sejfu, w którym czekać będą atrakcyjne nagrody.

Więcej informacji o XX Festiwalu Nauki: http://www.palacjablonna.pl/nauka/festiwal-nauki-2016

Serdecznie zapraszamy!