Treść artykułu

Pierścień do płatności bezgotówkowych

05 Maj 2021

Brak tytułu

Brak krótkiego opisu

W Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka od 11 maja będzie można zobaczyć nowy eksponat – inteligentny pierścień do płatności bezgotówkowych.

Inteligentny pierścień NFC / ID / IC Smart Ring JAKCOM R4 (rozmiar 12) to przenośne urządzenie elektroniczne z zaawansowanymi komponentami mobilnymi. Pierścień łączy cechy urządzenia mobilnego, jak możliwość dokonywania płatności i ograniczania kontroli dostępu, z innowacyjnymi funkcjami przydatnymi do użytku mobilnego lub ręcznego, takimi jak sterowanie gestami i śledzenie aktywności.

Pierścień wpisuje się w tzw. trend rozwoju urządzeń wearables, czyli elementów odzieży i biżuterii wyposażonych m.in. w technologię typu NFC połączonych z produktem finansowym (konto, karta, portfel elektroniczny), umożliwiających dokonywanie płatności bezgotówkowych.

Nowy eksponat wpisuje się w realizowany od 2019 r. projekt „Nowoczesne finanse w Centrum Pieniądza NBP”, w ramach którego wystawa, narracja i program zajęć są uzupełniane informacjami na temat najnowszych trendów i technologii na rynku finansowym.

Pierścień do płatności bezgotówkowych będzie można zobaczyć w sali Nowoczesne Systemy Płatnicze.

Zespół Centrum Pieniądza NBP

1

2

1