Treść artykułu

Świętuj Dzień Dziecka w Centrum Pieniądza NBP!

27 Maj 2022

Brak tytułu

Brak krótkiego opisu

Karty dla dociekliwych, pokaz filmów „Polskie złoto” oraz pamiątkowe karty wstępu – to najważniejsze atrakcje w Centrum Pieniądza NBP z okazji Dnia Dziecka.

Dzien-dziecka-Intranet-660x440-MP-MS

1 czerwca zapraszamy wszystkich zwiedzających do wspólnego świętowania Dnia Dziecka! W Centrum Pieniądza będzie można pobrać kartę do samodzielnego zwiedzania dla rodzin z dziećmi. Karta z pytaniami dla dociekliwych to 9 pytań, które uatrakcyjnią poznawanie naszej placówki i jej zbiorów najmłodszym, a także ich opiekunom.

O godzinie 13.00 zapraszamy na specjalny pokaz filmów zrealizowanych w technologii VR 360 stopni 3D pt. „Polskie złoto”. Pierwszy film przedstawia historię ratowania polskiego złota na początku II wojny światowej. Fabuła filmu skupia się na pierwszym  etapie działań pracowników Banku Polskiego S.A – na załadunku na ciężarówki oraz transporcie na terenie ziem polskich pod osłony nocą. Drugi film nawiązuje do transportu złota przez teren Polski oraz przedstawia wirtualna mapę transportu złota przez kontynenty aż do umieszczenia rezerw kruszcowych w trzech instytucjach – w Banku Anglii w Londynie, Banku Kanady w Ottawie i Banku Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku.

Uwaga: liczba miejsc ograniczona, o możliwości wzięcia udziału w pokazie decyduje kolejność przybycia. Na pokaz zapraszamy dorosłych i młodzież od 13 roku życia.

Na zakończenie zwiedzania goście otrzymają edukacyjną grę planszową*. Karty z pytaniami powiązane są z wystawą Centrum Pieniądza NBP. Gra pozwala na zabawę zarówno w ramach edukacji szkolnej jak i w gronie rodzinnym oraz znajomych. Zwiedzający otrzymają również wydane specjalnie na tę okazję pamiątkowe karty wstępu z grafiką: Dzień Dziecka.

* nakład ograniczony

Zapraszamy!

Zespół Centrum Pieniądza NBP