Treść artykułu

Wakacyjna oferta w CP NBP

23 Czerwiec 2022

Brak tytułu

Brak krótkiego opisu

W tym roku w ramach akcji Lato w mieście przygotowaliśmy zajęcia pt. Zoo w Pieniążkowie, w czasie których uczestnicy zaprojektują ogród zoologiczny i zapełnią go rysunkami zwierząt odnalezionych na monetach i banknotach znajdujących się na ekspozycji Centrum Pieniądza NBP. Więcej informacji na temat Lata w mieście można przeczytać: https://www.cpnbp.pl/aktualnosci/wydarzenia/lato-w-miescie-2022-w-centrum-pieniadza-nbp

Wakacje w CP NBP to także szeroka oferta dla rodzin z dziećmi: zajęcia „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o polskim złotym” wraz z możliwością obejrzenia filmu VR, warsztaty „Chcieć i mieć – oto jest pytanie”, rozgrywka w grę edukacyjną Centrum Pieniądza NBP, a także zwiedzanie ogólne z animatorem.

Jeśli chcecie spędzić wakacje atrakcyjnie, aktywnie i wspólnie z rodziną, koniecznie przyjdźcie do nas!

Wakacyjny harmonogram (lipiec – sierpień)

wtorek - piątek

godz. 10.15, 11.15, 12.15, 13.15 zajęcia „Zoo w Pieniążkowie”

sobota

godz. 11.15 zajęcia „Wszystko co chcielibyście wiedzieć o pieniądzu…” + pokaz VR

godz. 14.15 warsztaty „Chcieć i mieć – oto jest pytanie”

niedziela

godz. 11.15 warsztaty „Chcieć i mieć – oto jest pytanie”

godz. 14.15 gra edukacyjna CP NBP

Oprócz ww. zajęć i warsztatów w ofercie wakacyjnej proponujemy zwiedzanie ogólne z animatorem w sobotę i niedzielę w godz.: 10.15, 12.15 i 16.15 (grupy od 10 do 25 osób).

Rezerwacje ruszają on-line 28 czerwca!

Rezerwacji należy dokonać na co najmniej tydzień przed planowaną wizytą.

W celu poprawnej rezerwacji wizyty w formularzu on-line należy wybrać: Wydarzenia specjalne, wybrać temat: „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o polskim złotym. Duża rodzina w CP” bądź „Chcieć i mieć – oto jest pytanie” albo gra edukacyjna Centrum Pieniądza NBP, a następnie uzupełnić kolejne pola w formularzu.

***

Zajęcia „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o polskim złotym. Duża rodzina w CP

Przeznaczone są dla dużych rodzin z dziećmi w wieku 5–15 lat. Weekendowe spotkania łączą elementy oprowadzania ogólnego, zajęć na ekspozycji oraz pokazu filmowego. Zaplanowano je tak, żeby każdy członek rodziny znalazł w Centrum Pieniądza NBP coś interesującego.

Podczas półtoragodzinnej wizyty goście poznają m.in: zarys historii polskiego złotego, Narodowy Bank Polski jako instytucję emitującą współczesne polskie pieniądze, dowiedzą się, dlaczego posiadanie własnej waluty jest ważne, a także, gdzie są produkowane polskie pieniądze, ile złota obecnie ma Polska oraz co działo się z polskim złotem w czasie II wojny światowej. Nauczą się również odróżniać banknoty autentyczne od fałszywych, a monety i banknoty obiegowe od kolekcjonerskich. Wszystko w przystępnej formie, podczas wykonywania zadań integrujących całą rodzinę.

Zapraszamy rodziny od 3 do 6 osób. Czas oprowadzania wraz z filmem: ok. 90 min.

Warsztaty „Chcieć i mieć – oto jest pytanie”

Przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w wieku 6-7 lat. Celem warsztatu jest uświadomienie najmłodszym, że rzeczy, które kupujemy, podzielić można na te, które są nam do życia niezbędne oraz takie, które dobrze jest mieć, ale niezbędne nie są. To rozróżnienie pomoże dzieciom zrozumieć, czym kierują się osoby wydające pieniądze, oraz dlaczego czasem z pewnych rzeczy trzeba zrezygnować.

Zapraszamy rodziny od 5 do 25 osób. Czas warsztatów: ok. 90 min.

Gra edukacyjna Centrum Pieniądza NBP.

To idealna gra dla miłośników gier planszowych. Karty z pytaniami powiązane są z wystawą Centrum Pieniądza NBP. Gra pozwala na zabawę zarówno w ramach edukacji szkolnej jak i w gronie rodzinnym oraz znajomych. Przed lub po rozgrywce możecie zwiedzić całą ekspozycję. Po rozgrywce będziecie mogli grę zabrać do domu!

Zapraszamy rodziny od 5 do 10 osób. Czas rozgrywki: ok. 70 - 90 min.

Zespół Centrum Pieniądza NBP