Koniec "Lata w mieście"

26 sierpień

Koniec "Lata w mieście"

Koniec "Lata w mieście"

Tegoroczne „Lato w mieście” pobiło dotychczasowe rekordy frekwencji. Pierwsze szacunki wskazują, że z aktywności wakacyjnego programu Warszawy skorzystało ponad 25 000 młodych warszawiaków.

Dzieci uczęszczające do wakacyjnych placówek edukacyjnych nie mogły narzekać na brak zajęć. Dla nich przygotowano bowiem bogatą ofertę zajęć sportowych, kulturalnych i edukacyjnych. W czasie 48 dni trwania programu uczestnicy „Lata w mieście” odwiedzili m.in. Centrum Nauki Kopernik (2 200 dzieci), Muzeum Narodowe (96 lekcji muzealnych dla 2100 dzieci), Łazienki Królewskie (150 lekcji muzealnych) czy Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie.

W Centrum Pieniądza NBP gościliśmy dziś ostatnią grupę szkolną biorącą udział w programie. Od 5 lipca odwiedziło nas 1693 uczniów. Przeprowadziliśmy zajęcia dla 86 grup szkolnych.

Dziękujemy wszystkim za ten wspólnie spędzony czas. Dzięki tym lekcjom i warsztatom my też wiele się nauczyliśmy i będziemy jeszcze lepiej przygotowani do opowiadania o pieniądzu w nowym roku szkolnym.