Treść artykułu

„Zima w Mieście 2022” w Centrum Pieniądza NBP 1–11 lutego 2022 r.

13 Styczeń 2022

Brak tytułu

Brak krótkiego opisu

Zajęcia dla grup szkolnych: „Młodzi numizmatyczni eksperci” oraz „Czekolada i wolność” – to nasza propozycja edukacyjna na zbliżające się ferie zimowe w woj. mazowieckim.

W czasie tegorocznych ferii Centrum Pieniądza NBP po raz kolejny włączy się w akcję „Zima w Mieście”. Zajęcia są bezpłatne, przeznaczone dla zorganizowanych grup uczniów klas 1–4 ze szkół podstawowych. Zajęcia trwają ok. 60 minut. Czas pobytu w Centrum Pieniądza NBP to ok. 90 minut.

Rezerwacja online zajęć ruszy 25 stycznia br. Rezerwacji należy dokonać na co najmniej tydzień przed planowaną wizytą.

W celu poprawnej rezerwacji wizyty w formularzu online należy wybrać: Wydarzenia specjalne, wybrać konkretny temat zajęć, a następnie uzupełnić kolejne pola w formularzu.

Tematy zajęć w ramach akcji „Zima w mieście 2022”:

„Młodzi numizmatyczni eksperci”

W czasie zajęć uczestnicy dowiadują się, w jaki sposób można sprawdzić autentyczność monet i banknotów, jak należy je przechowywać oraz czy każda kopia jest fałszerstwem. Uczniowie pracując w grupach, spróbują ustalić, czy wybrane monety i banknoty mogą być autentyczne, porównując je z eksponatami na ekspozycji CP NBP.

„Czekolada i wolność”

Uczestnicy zajęć odbędą podróż w czasie do Polski stanu wojennego. Będą mieli możliwość porównania swoich warunków życia do tych, w jakich żyli ich rówieśnicy 40 lat temu oraz zagrania w popularną wówczas grę podwórkową, do której samodzielnie wykonają rekwizyty. Uczniowie zobaczą m.in. kartki żywnościowe oraz dowiedzą się, jakie było ich przeznaczenie.

Uwaga: grupa może liczyć maksymalnie 25 osób (z opiekunem).

Zajęcia będą prowadzone od wtorku do piątku w godz. 10:15, 11:15, 12:15 (1–11 lutego br.).

Prosimy o zgłaszanie się do Recepcji CP NBP o godzinie rozpoczęcia zarezerwowanych zajęć; nie mamy możliwości rozpoczynania zajęć przed wyznaczoną godziną.

Z uwagi na stan pandemii, w ramach podejmowanych przez NBP działań prewencyjnych, w Centrum Pieniądza NBP obowiązują nowe zasady zwiedzania.

Zespół Centrum Pieniądza NBP

Zima w mieście