Treść artykułu

„Zima w Mieście” 2023 w Centrum Pieniądza NBP 14–24 lutego 2023 r.

10 Styczeń 2023

Brak tytułu

Brak krótkiego opisu

Centrum Pieniądza NBP po raz kolejny włącza się do akcji „Zima w Mieście” i zaprasza na bezpłatne zajęcia z animatorem pt. „Otwieramy portfel dziadka”, przeznaczone dla zorganizowanych grup uczniów szkół podstawowych z klas 1–4.

Zajęcia trwają ok. 70 minut. Czas pobytu w Centrum Pieniądza NBP to ok. 90 minut.

UWAGA: grupa może liczyć maksymalnie 25 osób (plus opiekunowie).

Podczas zajęć uczestnicy, spacerując po sześciu wybranych salach Centrum Pieniądza NBP, „zajrzą” do portfeli i portmonetek swoich babć, dziadków, prababć, pradziadków oraz bardziej odległych przodków i obejrzą pieniądze, którymi przed laty posługiwano się w Polsce. Dowiedzą się, czym dawne portfele i portmonetki różniły się od współczesnych, i zobaczą, co oprócz pieniędzy jeszcze w nich noszono. Poznają tajemnicę portmonetki, w której mieściły się tylko dwie monety, oraz tajemnicę pieniądza niemieszczącego się w żadnym portfelu. Dzieci dowiedzą się też, jaką walutę należy zabrać na zagraniczną wycieczkę, a na zakończenie wykonają techniką origami własny portfel.

Sale odwiedzane podczas zajęć:

  • Antyk–średniowiecze–nowożytność
  • Systemy pieniężne
  • Bank centralny
  • PRL
  • Upadek komunizmu
  • Laboratorium autentyczności
  • Sala edukacyjna

Rezerwacja zajęć rozpocznie się 31 stycznia o godz. 10.00.

Zajęcia będą prowadzone od wtorku do piątku od godz.: 10.15, 11.15, 12.15 i 13.15.

Rezerwacji należy dokonać online, co najmniej tydzień przed planowana wizytą.

W celu dokonania poprawnej rezerwacji wizyty w formularzu online należy wybrać: Wydarzenia specjalne, następnie temat zajęć oraz uzupełnić kolejne pola w formularzu.

Prosimy o zgłaszanie się do Recepcji CP NBP o godzinie rozpoczęcia zarezerwowanych zajęć; nie mamy możliwości rozpoczynania zajęć przed wyznaczoną godziną.

Zespół Centrum Pieniądza NBP

Zima w mieście 2023 w CPNBP