Treść artykułu

Czwartkowe pokazy filmu „Wiktoria 1920” - w październiku i listopadzie 2020

25 Wrzesień 2020

Brak tytułu

Brak krótkiego opisu

Zapraszamy na cykl pokazów filmu „Wiktoria 1920”. Pokazy będą się odbywały w każdy czwartek o godz. 15.30 do końca listopada.

Film zrealizowany w technologii VR 360 stopni 3D, upamiętnia setną rocznicę Bitwy Warszawskiej i wojny polsko-bolszewickiej.

Film przenosi widzów w czasie do sierpnia 1920 roku. Polskie wojska wciąż cofają się pod naporem armii bolszewickiej. Najważniejszym zadaniem bohaterów jest obrona Warszawy przed Rosjanami. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii widz może odnieść wrażenie znajdowania się w samym środku akcji.

Podczas kręcenia filmu kamery rejestrowały obraz ze wszystkich stron, dzięki czemu widz może oglądać materiał obracając się o 360 stopni i samodzielnie decydować na co chce skierować wzrok i uwagę.

Film będący produkcją Biura Programu „Niepodległa” powstał w koprodukcji Narodowego Centrum Kultury. Partnerem filmu jest Narodowy Bank Polski.

Pokazy filmu „Wiktoria 1920”, październik – listopad (w każdy czwartek), sala edukacyjna Centrum Pieniądza NBP, godz. 15.30.

Uwaga: liczba miejsc ograniczona, o możliwości wzięcia udziału w pokazie decyduje kolejność przybycia. Na pokaz zapraszamy dorosłych i młodzież od 13 roku życia.

Z uwagi na stan pandemii, w ramach podejmowanych przez NBP działań prewencyjnych, w Centrum Pieniądza NBP obowiązują nowe zasady zwiedzania.

Zespół Centrum Pieniądza NBP, fot. Cezary Pomykało

123