Treść artykułu

„Zima w Mieście 2020” w Centrum Pieniądza NBP 11 – 23 lutego 2020 roku

21 Styczeń 2020

Brak tytułu

Brak krótkiego opisu

Nowe zajęcia dla grup szkolnych ”Poznaj Centrum Pieniądza zmysłami”, warsztaty rodzinne oraz gra edukacyjna – to nasza propozycja edukacyjna na zbliżające się ferie zimowe w woj. mazowieckim.

W czasie tegorocznych ferii Centrum Pieniądza NBP po raz kolejny włączy się  w akcję „Zima w Mieście”. Ze specjalnej oferty będą mogły skorzystać również rodziny z dziećmi oraz zwiedzający indywidualni. Rezerwację zajęć, udziału w grze  i warsztatów rozpoczynamy 24 stycznia br. pod numerem telefonu 22 185 25 25;  w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od w godz. 10:30-15:30 oraz we wtorki i czwartki w godz. 13.00-15.30.

 1. Zajęcia dla grup szkolnych „Poznaj Centrum Pieniądza zmysłami”

  W czasie zajęć uczestnicy, kierując się zmysłami smaku, dotyku, słuchu, węchu i wzroku, odbędą wędrówkę przez najciekawsze sale Centrum Pieniądza NBP, odkrywając niezwykłe eksponaty i słuchając opowieści związanych z historią pieniądza na świecie.

  Zajęcia są bezpłatne, przeznaczone dla zorganizowanych grup uczniów ze szkół podstawowych.  Zajęcia trwają ok. 60 minut. Czas pobytu w Centrum Pieniądza NBP to ok. 90 minut. Zajęcia będą prowadzone od wtorku do piątku w godz. 10.00 – 12.30 (11 lutego-21 lutego br.)

  Uwaga: grupa może liczyć maksymalnie 25 osób. Od jednej placówki przyjmujemy maksymalnie 4 zgłoszenia.

 2. Gra edukacyjna

  Gra jest skierowana do rodzin z dziećmi. Zadaniem graczy jest wykonanie różnorodnych zadań tak, aby zdobyć pieczątki z Drzewem Wiedzy. Każdy zespół zmierzy się
  samodzielnie z pytaniami na specjalnie przygotowanej karcie oraz z trzema zadaniami, które należy wykonać w obecności agentów z Centrum Pieniądza NBP. Na karcie oznaczono punkt startu oraz miejsca, w których na graczy czekają agenci lub szczególnie interesujące eksponaty dla dzieci. Gra wymaga poruszania się po ekspozycji Centrum Pieniądza NBP. Pojedynczemu zespołowi gra zajmuje maksymalnie godzinę.

  Gra edukacyjna odbędzie się 22 lutego (sobota), o godz. 12.00, 13.00, 14.00 i 15.00

  Udział w grze jest bezpłatny, w grze może wziąć udział maksymalnie 25 osób w ciągu godziny.

 3. Warsztat rodzinny „Laboratorium autentyczności

  Prawdziwy czy fałszywy? Jak odróżnić banknot podrobiony od autentycznego? Czy taka umiejętność jest nam potrzebna w dobie płatności bezgotówkowych? Choć rzadko zdarza się, żeby do obiegu trafiały fałszywe banknoty, to jednak warto znać sposoby ich odróżniania oraz zabezpieczania.

  W czasie warsztatów łączących w sobie elementy wiedzy i zabawy, uczestnicy dowiedzą się, które zabezpieczenia widać gołym okiem, a które są ukryte, a także co powinna zrobić osoba, która obawia się, że ma fałszywy banknot.

  Warsztat odbywa się w sali edukacyjnej Centrum Pieniądza NBP, z wyjściem na ekspozycję do sali Laboratorium autentyczności.

  Udział w warsztacie jest bezpłatny, przeznaczony dla rodziców z dziećmi w wieku 8 – 12 lat. Warsztat trwa ok. 60 minut. Po zakończeniu zajęć można zostać w CP NBP i samodzielnie zwiedzić ekspozycję.

  Warsztat odbędzie się 23 lutego (niedziela), godz. 12.00

  Uwaga: grupa może liczyć maksymalnie 25 osób.

Prosimy o zgłaszanie się do Recepcji CP NBP o godzinie rozpoczęcia zarezerwowanych zajęć; nie mamy możliwości rozpoczynania zajęć przed wyznaczoną godziną.

Centrum Pieniądza NBP jest dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.