Treść artykułu

Lato w mieście

07 Czerwiec 2017

Brak tytułu

Brak krótkiego opisu

4 lipca – 31 sierpnia 2017 Centrum Pieniądza NBP po raz kolejny włącza się do akcji Lato w mieście i zaprasza na bezpłatne zajęcia przeznaczone dla zorganizowanych grup uczniów ze szkół podstawowych.  Zajęcia prowadzimy od wtorku do piątku.

Godz. 10:15 oraz 11:15 Orzeł czy reszka, gdzie zwierzak mieszka? – zajęcia na wystawie poświęcone monetom ich budowie i rodzajom.

Uczestnicy zajęć podążają tropem zwierząt ukrytych na monetach z całego świata i dowiadują się, dlaczego niektóre państwa umieszczają na swoich monetach wizerunki zwierząt. Poznają także proces projektowania i produkcji monet. Na zakończenie każdy może zaprojektować własną monetę!

Godz. 12:15 Pieniądzem może być wszystko? – warsztaty w sali edukacyjnej (zajęcia dostępne od 11 lipca)

Zanim wynaleziono monety funkcję pieniądza spełniały inne przedmioty zwane   płacidłami. Warsztaty wyjaśniają czym były płacidła, jakich płacideł używano w różnych rejonach świata i dlaczego się nimi posługiwano. Uświadamiają także, że wynalezienie monet – jakże wygodnych w użyciu! – wpłynęło na rozwój cywilizacji.

Informacje organizacyjne

Koordynatorów grup zorganizowanych prosimy o kontakt od 12 czerwca. Rezerwacji można dokonać dzwoniąc od poniedziałku do piątku w godz. 10:30-15:30 pod numer telefonu 22 185 25 25.

Bardzo prosimy, aby każda grupa zgłaszała się do Recepcji CP NBP o godzinie rozpoczęcia  zarezerwowanych zajęć; nie mamy możliwości rozpoczynania zajęć przed wyznaczoną godziną.

Centrum Pieniądza NBP jest dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.