Treść artykułu

Program dla rodzin z dziećmi

08 Grudzień 2017

Brak tytułu

Brak krótkiego opisu

Oferta dla rodzin

Zwiedzanie ekspozycji z interaktywną mapą

Korzystanie z interaktywnych map wymaga współpracy całej rodziny. Podczas zwiedzania dzieci wspólnie z rodzicami rozwiązują różne zadania, zdobywając w ten sposób szyfr do sejfu z nagrodą!

Proponujemy dwie trasy rodzinnego zwiedzania:

  • Skarby Centrum Pieniądza NBP – dla rodzin z dziećmi w wieku 6–8 lat,
  • Wiem! Młodzi eksperci w Centrum Pieniądza NBP – dla rodzin z dziećmi w wieku 9–12 lat.

Interaktywne mapy są dostępne przez cały tydzień w godzinach otwarcia Centrum Pieniądza NBP. Nie trzeba ich wcześniej rezerwować lub zamawiać, można je bezpłatnie wypożyczyć w recepcji placówki.

Każda trasa kończy się na III piętrze ekspozycji – mapę należy zwrócić bezpośrednio animatorowi dyżurującemu na II piętrze CP NBP.

* * *

Zajęcia „Wszystko co chcielibyście wiedzieć o polskim złotym. Duża rodzina w CP”

Przeznaczone są dla dużych rodzin z dziećmi w wieku 5–15 lat. Weekendowe spotkania łączą elementy oprowadzania ogólnego oraz zajęć na ekspozycji. Zaplanowano je tak, żeby każdy członek rodziny znalazł w Centrum Pieniądza NBP coś interesującego.

Podczas półtoragodzinnej wizyty goście poznają m.in: zarys historii polskiego złotego, Narodowy Bank Polski jako instytucję emitującą współczesne polskie pieniądze, dowiedzą się, dlaczego posiadanie własnej waluty jest ważne, a także, gdzie są produkowane polskie pieniądze, ile złota obecnie ma Polska oraz co działo się z polskim złotem w czasie II wojny światowej. Nauczą się również odróżniać banknoty autentyczne od fałszywych, a monety i banknoty obiegowe od kolekcjonerskich. Wszystko w przystępnej formie, podczas wykonywania zadań integrujących całą rodzinę.

Zapraszamy rodziny od 3 do 6 osób. Czas oprowadzania: ok. 90 min.

Rezerwacje zajęć: „Weekendy rodzinne” w formularzu rezerwacji: https://rezerwacje.cpnbp.pl/

* * *

Warsztaty „Chcieć i mieć – oto jest zadanie”

Przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w wieku 6-7 lat. Celem weekendowego warsztatu jest uświadomienie najmłodszym, że rzeczy, które kupujemy, podzielić można na te, które są nam do życia niezbędne oraz takie, które dobrze jest mieć, ale niezbędne nie są. To rozróżnienie pomoże dzieciom zrozumieć, czym kierują się osoby wydające pieniądze oraz dlaczego warto je oszczędzać. Na zakończenie dzieci samodzielnie ozdabiają świnkę-skarbonkę, którą następnie zabierają na pamiątkę do domu.

Zapraszamy rodziny do 5 osób. Czas warsztatów: ok. 90 min.

Rezerwacje warsztatów: „Weekendy rodzinne” w formularzu rezerwacji: https://rezerwacje.cpnbp.pl/

* * *

Warsztat rodzinny „Sprawdzam! Laboratorium autentyczności pieniądza”

Weekendowe warsztaty są przeznaczone dla rodzin z dziećmi od 8 do 12 lat. Ich uczestnicy zapoznają się z zabezpieczeniami polskich banknotów, nauczą się odróżniać banknoty fałszywe od autentycznych oraz sprawdzą nabytą wiedzę w praktyce. Dodatkowo dowiedzą się, dlaczego nie wolno posługiwać się fałszywymi pieniędzmi, oraz co zrobić, gdy podejrzewamy, że banknot nie jest autentyczny.

Odwiedzane sale: sala edukacyjna, Laboratorium autentyczności, Skarbiec

Zapraszamy rodziny do 5 osób. Czas warsztatów: ok. 90 min.

Rezerwacje „Weekendy rodzinne”: https://rezerwacje.cpnbp.pl/

* * *

Warsztat rodzinny „Twórca pieniądza i produkcja pieniądza”

Uczestnicy weekendowych warsztatów dla rodzin z dziećmi w wieku 8–12 lat poznają skomplikowane procesy związane z projektowaniem oraz produkowaniem polskich banknotów. Dowiedzą się też, jakie elementy graficzne i informacje muszą się znaleźć na banknotach oraz kto był projektantem polskich banknotów obiegowych.

Odwiedzane sale: sala edukacyjna, Twórca pieniądza i produkcja pieniądza, Skarbiec

Zapraszamy rodziny do 5 osób. Czas warsztatów: ok. 90 min.

Rezerwacje „Weekendy rodzinne”: https://rezerwacje.cpnbp.pl/

* * *

Audioprzewodnik – ścieżka rodzinna

Audioprzewodniki zawierają nagrania umożliwiające dostęp do dodatkowych treści merytorycznych poszerzających wiedzę dostępną na ekspozycji. Oprowadza po wszystkich salach Centrum Pieniądza NBP w przystępny i ciekawy sposób.

Zapraszamy! (Jeden zwiedzający może wypożyczyć maksymalnie 5 audioprzewodników.)

Czas trwania ścieżki: ok. 90 min.

Pliki do pobrania: