Treść artykułu

Noc Muzeów – dziękujemy!

21 Maj 2024

Brak tytułu

Brak krótkiego opisu

Za nami kolejna niezapomniana Noc Muzeów w Centrum Pieniądza NBP! Dziękujemy, że byliście z nami – frekwencja była znakomita, odwiedziło nas prawie 700 osób.

W tym wyjątkowym dniu przygotowaliśmy dla naszych gości wiele atrakcji. Po raz pierwszy zaprezentowaliśmy niezwykle unikalny eksponat zakupiony w 2023 roku – grosz Kazimierza III Wielkiego. Stanowi on ważny element dziedzictwa numizmatycznego Polski i jest świadectwem dawnej potęgi ekonomicznej oraz kulturowej naszego kraju.

Dodatkowo, odwiedzający mogli podziwiać wystawę numizmatyczną, która przedstawia banknoty i monety ilustrujące 100 lat historii złotego oraz kluczowe informacje o utworzeniu Banku Polskiego SA w 1924 roku.

To nie koniec niespodzianek! Zwiedzający mieli również okazję zobaczyć zbiór unikatowych złotych numizmatów, sztabek złota i precjozów, które kiedyś należały do Funduszu Obrony Narodowej. Jest to jedyna ocalała część dawnego skarbu FON, który przetrwał do naszych czasów.

Jeśli przegapiliście Noc Muzeów, nic straconego! Grosz Kazimierza III Wielkiego, złoto FON oraz wystawę z okazji 100-lecia utworzenia Banku Polskiego SA i wprowadzenia złotego można nadal oglądać w Centrum Pieniądza NBP.

Serdecznie zapraszamy!

Zespół Centrum Pieniądza NBP