Treść artykułu

Noc Muzeów w Centrum Pieniądza NBP 13 maja 2023 r., godz. 19.00–24.00

25 Kwiecień 2023

Brak tytułu

Brak krótkiego opisu

Centrum Pieniądza NBP po raz kolejny weźmie udział w akcji „Noc Muzeów” promującej kulturę i naukę. Tegoroczne wydarzenia odbędą się pod hasłem: „Mikołaj Kopernik – wielki polski ekonomista”.

Każde polskie dziecko wie, kto „wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię”, ale nawet dorośli nie zawsze mają świadomość, że Mikołaj Kopernik dokonał rewolucyjnych odkryć nie tylko w dziedzinie astronomii, lecz także… w ekonomii. Podczas spaceru z animatorem po najciekawszych salach Centrum Pieniądza NBP przybliżymy zwiedzającym to mniej znane oblicze wielkiego astronoma.

W tę wyjątkową noc w Centrum Pieniądza NBP zaprezentujemy też monety i banknoty z wizerunkiem Mikołaja Kopernika, które na co dzień nie są udostępniane zwiedzającym.

Dla oczekujących na zwiedzanie Centrum Pieniądza NBP przygotowaliśmy atrakcje, m.in. filmy poświęcone monetom i banknotom kolekcjonerskim emitowanym przez Narodowy Bank Polski oraz pokazy multimedialne w mobilnym planetarium.

Po zakończeniu nocnego zwiedzania uczestnicy, których zaciekawi postać wszechstronnego uczonego, otrzymają broszurę pt. „Mikołaj Kopernik”, przygotowaną przez pracowników Centrum Pieniądza NBP.

Zapraszamy 13 maja w godz. 19.00–24.00. Ostatni goście będą mogli wejść do Centrum Pieniądza NBP o godz. 23.00.

Zespół Centrum Pieniądza NBP