Treść artykułu

Wykład online „Polska delegacja na konferencję pokojową w Wersalu. Kwestie gospodarcze”

18 Luty 2021

Brak tytułu

Brak krótkiego opisu

W czwartek 25 lutego br. odbędzie się pierwszy po wymuszonej pandemią przerwie wykład z cyklu „Pieniądz i społeczeństwo na ziemiach polskich”. Prelekcja dotyczącą obrad konferencji pokojowej w Wersalu w 1919 roku w kontekście sytuacji gospodarczej Polski zostanie udostępniona on-line.

Wykład pt. „Polska delegacja na konferencję pokojową w Wersalu. Kwestie gospodarcze” wygłosi prof. Maciej Górny z Instytutu Historii PAN (Zakład Historii Idei i Dziejów Inteligencji w XIX-XX wieku), zajmujący się historią historiografii i historią Europy Środkowo-Wschodniej.

Wykład będzie transmitowany 25 lutego br. o godz. 17.00. Link do transmisji zostanie upubliczniony na stronie CP NBP.

20210218_wykladCentrum Pieniądza NBP zainaugurowało cykl spotkań poświęconych historii społeczno-gospodarczej ziem polskich w styczniu 2019 r. Partnerem medialnym tej inicjatywy jest Magazyn Historyczny „Mówią Wieki”.

Prof. Maciej Górny – historyk, doktor habilitowany nauk humanistycznych, pracownik Instytutu Historii PAN (Zakład Historii Idei i Dziejów Inteligencji w XIX-XX wieku), zajmuje się: historią historiografii, historią Europy Środkowo-Wschodniej; autor książki „Wielka wojna profesorów. Nauki o człowieku (1912-1923)”.

Pliki do pobrania: