Treść artykułu

Wyjątkowe spotkania weekendowe z rodziną

25 Styczeń 2022

Brak tytułu

Brak krótkiego opisu

Nowa ścieżka edukacyjna dla dużych rodzin oraz gra planszowa Centrum Pieniądza NBP.  

Ścieżka „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o polskim złotym. Duża rodzina w CP” oraz rozgrywka w grę edukacyjną Centrum Pieniądza NBP – to nasza propozycja na rodzinne, weekendowe spotkania. Jeśli chcecie spędzić czas atrakcyjnie, aktywnie i wspólnie z rodziną, koniecznie przyjdźcie w weekend do Centrum Pieniądza NBP.

  • Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o polskim złotym. Duża rodzina w CP to ścieżka przeznaczona dla dużych rodzin z dziećmi w wieku 5–15 lat. Weekendowe spotkania łączą elementy oprowadzania ogólnego, zajęć na ekspozycji oraz pokazu filmowego. Zaplanowano je tak, żeby każdy członek rodziny znalazł w Centrum Pieniądza NBP coś interesującego.

Podczas półtoragodzinnej wizyty goście poznają m.in: zarys historii polskiego złotego, Narodowy Bank Polski jako instytucję emitującą współczesne polskie pieniądze, dowiedzą się, dlaczego posiadanie własnej waluty jest ważne, a także, gdzie są produkowane polskie pieniądze, ile złota obecnie ma Polska oraz co działo się z polskim złotem w czasie II wojny światowej. Nauczą się również odróżniać banknoty autentyczne od fałszywych, a monety i banknoty obiegowe od kolekcjonerskich. Wszystko w przystępnej formie, podczas wykonywania zadań integrujących całą rodzinę.

Zapraszamy rodziny od 3 do 6 osób.

Czas oprowadzania wraz z pokazem filmu: ok. 90 minut

Terminy spotkań:

luty – czerwiec
sobota, godz. 11.15.

  • Gra edukacyjna Centrum Pieniądza NBP to święto miłośników gier planszowych.

Przyjdź w weekend do Centrum Pieniądza NBP z rodziną lub znajomymi i zagrajcie w naszą edukacyjną grę planszową. Po rozgrywce będziecie mogli grę zabrać do domu!

1. Zbierz ekipę.
2. Przyjdźcie do Centrum i zagrajcie w grę. Zabierzcie jeden egzemplarz gry do domu!
3. Przed lub po rozgrywce możecie zwiedzić całą ekspozycję.

Zapraszamy rodziny od 5 do 10 osób.

Terminy spotkań:

luty – czerwiec,
niedziela, godz. 11.15.

Rezerwacje on-line od 28 stycznia!

Rezerwacji należy dokonać na co najmniej tydzień przed planowaną wizytą.

W celu poprawnej rezerwacji wizyty w formularzu on-line należy wybrać: Wydarzenia specjalne, wybrać temat „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o polskim złotym. Duża rodzina w CP” bądź Gra edukacyjna Centrum Pieniądza NBP, a następnie uzupełnić kolejne pola w formularzu.

Z uwagi na stan pandemii, w ramach podejmowanych przez NBP działań prewencyjnych, w Centrum Pieniądza NBP obowiązują nowe zasady zwiedzania.

Zespół Centrum Pieniądza NBP